Posts made in Luty, 2014

Nowocześnie projektowane

Posted by on Lut 27, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Nowocześnie projektowane została wyłączona

Nowocześnie projektowane

Domy nowoczesne, to przede wszystkim bardzo dokładne oparcie o ich projekty, które znacznie odróżniają się w rzeczywistości od tych tradycyjnych pomysłów, stosowanych przez architektów w kwestii budownictwa, charakterystycznego dla danego miejsca, okresu i zastosowania. Projekty nowoczesnych domów są na tyle istotne, że nawet pozornie klasyczne zastosowanie najnowszych, budowlanych trenów, może tak naprawdę okazać się niesamowicie innowacyjne, poprzez połączenie ze sobą różnych stylów, fasonów i elementów. Nowoczesna architektura dodatkowo charakteryzuje się oryginalnym i dość niecodziennym wykorzystanie wewnętrznej części budynku i zastosowaniu rozwiązań do tej pory niezbyt chętnie i często spotykanych, oraz stosowanych. Oczywiście nie oznacza to pod żadnym pozorem, że takie rozwiązania w projektach są złe, czy ryzykowne. Po prostu nie stosowano ich dotychczas przez panującą aktualnie modę i trendy w budownictwie, powodujące, że wszelkie odstępstwa od nich były traktowane jako złe i niesłuszne. Projekty nowoczesnych domów są na tyle ciekawym rozwiązaniem, że pozwalają właścicielowi budynku zawrzeć swój gust w jego wyglądzie i zademonstrować swoje poczucie stylu na dość szerokiej arenie. Warto bowiem wykorzystać swoje wyczucie elegancji i przełożyć to na wygląd swojego domu, który przecież bardzo szybko staje się integralną częścią swojego mieszkańca. Można zatem spokojnie powierzyć projekt nowoczesnego domu bardzo młodym projektantom, ponieważ to właśnie oni są na tyle elastyczni, że nie będą się sugerować naleciałościami mody budowlanej sprzed lat, ponieważ cały swój gust architekta kształtują już w czasie, w którym kształtuje się także konkretna estetyka. Idealnie zatem można połączyć projekt domu nowoczesnego ze swoimi oczekiwaniami i świeżością innowacyjnych pomysłów architekta, który z pewnością nas zaskoczy.

Read More

Adaptacja projektu budynku

Posted by on Lut 23, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Adaptacja projektu budynku została wyłączona

Adaptacja projektu budynku

Pierwszą rzeczą jaką trzeba dokonać przed budową domu jest zakup działki. Jeśli działkę już posiadamy możemy rozejrzeć się za odpowiednim projektem. Możemy zdecydować się na tańszą wersję i wybrać projekt gotowy, możemy też zdecydować się na indywidualny projekt domu. Ta ostatnia wersja jest zdecydowanie droższa, pozwala jednak najlepiej dopasować projekt domu do warunków panujących na działce. Jeśli inwestor nie dysponuje zbyt dużym budżetem i w grę wchodzi wyłącznie zakup gotowego projektu, również znajdzie się rozwiązanie. Gotowy projekt budynku można bowiem zawsze zaadaptować. Tym sposobem można przystosować projekt do warunków zastanych na działce. Projektanci gotowych projektów domów przewidują taką okoliczność. Dlatego wiele projektów gotowych posiada już zgodę in blanco i przysposobienie projektu jest możliwa. Zmiany in blanco dotyczą między innymi fundamentów, projektant daje inwestorowi wolną rękę w wyborze materiałów czy rodzaju podpiwniczenia najlepiej komponującego się z gruntem. Przed zakupem projektu z katalogu gotowych projektów domu dobrze jest więc sprawdzić jakie zmiany w projekcie można przeprowadzić a jakich nie można. Wszelkie inne zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie musimy skonsultować z projektantem a już bezwzględnie należy na wiele spośród nich uzyskać zgodę. Mimo wszystko adaptacja budynku może się opłacać, domy jednorodzinne w katalogu gotowych projektów kosztują zwykle od 2 do 3 tysięcy złotych. Pamiętajmy również o tym, że wprowadzenie zmian w projekcie gotowego domu może nas sporo kosztować. Każda pojedyncza zmiana może kosztować nawet kilkaset złotych. Dysponując więc nawet trudną działką, nie trzeba wydawać zbyt wielu pieniędzy na indywidualny projekt, wystarczy dokonać adaptacji projektu.

Read More

Luksus w budownictwie

Posted by on Lut 14, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Luksus w budownictwie została wyłączona

Luksus w budownictwie

Wśród wszystkich rodzajów domów najbardziej wyróżniają się domy luksusowe. Charakteryzują się one przede wszystkim nowoczesnym designer, niestandardowym wykonaniem oraz wykańczaniem. Domy luksusowe mają to do siebie, że zapewniają niezwykle przestronne i jasne wnętrza, do których dociera duża ilość światła. Okna w domu luksusowym są bardzo duże i zazwyczaj zasłania się je jedynie cienkimi firankami. W takim domu często wydzielana jest również strefa rekreacyjna, w której znajduje się na przykład sala ćwiczeń oraz basen. Tego typu domy bardzo często wzbogacane są te o tarasy oraz piękną otulinę zieleni, czyli najczęściej ogród. Ostatnio projekty domów luksusowych najczęściej uwzględniają płaskie dachy albo na dachu znajduje się taras. Na domy luksusowe najczęściej decydują się osoby bardzo bogate, które stać na wykończenie w odpowiedni sposób wszystkich wnętrz. Wnętrza są bardzo duże, dlatego trzeba je w ciekawy sposób zaaranżować, aby był w nich ład i skład. Domy luksusowe osiągają powierzchnię czasem nawet ponad 200 m2. To właśnie ich powierzchnia bardzo często jest tym czynnikiem który sprawia, że nie każdy może sobie na jego posiadanie pozwolić. Duży dom to przede wszystkim spore koszty związane z jego eksploatacją, dlatego też zanim zdecydujemy się na posiadanie tak dużego domu wart przemyśleć wszystkie za i przeciw. Pomimo tego, że domów luksusowych jest obecnie coraz więcej, wiele osób uważa, że szkoda pieniędzy na wydawanie ich na aranżowanie wnętrz w taki sposób. Wiadomo bowiem, że moda ciągle się zmienia, dlatego też za kilka lat dom, który obecnie jest stawiany jako luksusowy i nowoczesny będzie znacznie mniej modny i nie będzie już zasługiwał na takie miano. Ponadto bardzo często aranżacje wnętrz, które uznajemy za luksusowe, nie są w żadnym stopniu wygodne, dlatego też decydujemy się na rezygnację z takich domów i na pobudowanie tradycyjnych, mniej kosztownych.

Read More

Wady i zalety domów parterowych

Posted by on Lut 10, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Wady i zalety domów parterowych została wyłączona

Wady i zalety domów parterowych

Wybór projektu swojego wymarzonego domu nigdy nie jest łatwym zadaniem. Wątpliwości mogą się już pojawić na samym początku. Jaki bowiem projekt domu wybrać- parterowy czy piętrowy? Zdecydowana większość inwestorów decyduje się na domy piętrowe. Czasami wybór projektu domu piętrowego wymuszają lokalne przepisy a niekiedy zbyt wąska działka. Na małej parceli dom parterowy raczej się nie zmieści, szczególnie gdy mowa o mieście. Z całą pewnością możemy jednak stwierdzić, że projekt domu parterowego jest dobrym wyborem dla małych rodzin z dziećmi czy osobom niepełnosprawnym. Dobrze jest spojrzeć na projekt domu parterowego jako na inwestycję długoterminową. Na starość o wiele łatwiej będzie się bowiem poruszać w budynku bez schodów. Ponadto dom parterowy daje tą swobodę, że każde pomieszczenie ulokowane na parterze może mieć wyjście na ogród. Zresztą jeśli nawet w przyszłości będziemy chcieli powiększyć naszą siedzibę z domem parterowym jest to o wiele prostsze niż w przypadku domu piętrowego. Weźmy pod uwagę również koszty. Budowa domu parterowego jest z reguła tańsza niż budowa domu piętrowego. Inwestor zdecydowanie mniej wyda na budowę fundamentów czy dachu. Dom parterowy jest też o wiele szybszy do zbudowania niż dom piętrowy. Budynek Parterowy mają oczywiście również swoje mankamenty. Trudno w nich wydzielić dobrze strefę dzienną i nocną. Będziemy też zmuszeni to korzystania z długich korytarzy. Wiele jednak zależy od projektu. Dobre projekty domów parterowych rozplanowane są tak, by strefa dzienna i nocna była wyraźnie od siebie oddzielona. Niestety trzeba jednak przyznać, że w domach parterowych o całkiem sporej powierzchni przekraczającej 200 m kw. nie da się uniknąć długich ciągów komunikacyjnych. Wtedy rzeczywiście domy kondygnacyjne biją na głowę swoją funkcjonalnością {domy parterowe. Przed przystąpieniem do wyboru danego projektu warto rozważyć wszystkie za i przeciw. W trakcie budowy trudno będzie raczej zmienić nagle projekt powstającego budynku.

Read More