Bez kategorii

Koszt projektu domu

Posted by on Mar 21, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Koszt projektu domu została wyłączona

Koszt projektu domu

Każdy marzy o swoim domu, jednak wybudowanie go jest dosyć kosztowne, dlatego na początku trzeba zadowolić się na przykład mieszkaniem w bloku. Po jakimś czasie dopiero ludzie są w stanie uzbierać taką sumę pieniędzy, która umożliwi postawienie domu. Oprócz kosztów związanych z budową domu istnieją jeszcze inne poboczne, takie jak kupno działki budowlanej czy też wybór projektu domu. Projekt domu może być w zasadzie największym problemem, ponieważ od niego mnóstwo zależy. Muszą go zatwierdzić wszystkie osoby, które będą mieszkały w tym domu. W Internecie, w gazetach oraz u architektów najłatwiej dostępne są projekty domy tradycyjnych. Takie domy wznoszone są od lat, dzięki czemu zostało stworzone dosyć imponujące zaplecze budowlane. Projekty domów tradycyjnych zazwyczaj dotyczą domów murowanych, jednak ostatnio często zaliczają się do nich również proste drewniane domy. Projekt tradycyjnego domu to zazwyczaj przede wszystkim dość prosta konstrukcja, pozwalająca na dość szybkie jego postawienie jak najniższymi nakładami pieniężnymi. Dlatego to właśnie takie domy stanowią największą ilość budowanych obecnie, ze względu właśnie przede wszystkim na najniższe związane z tym koszty. Ponadto zamówienie takiego projektu nie jest kosztowne, należą one bowiem do najtańszych na rynku. Bez względu jednak na typ domu, na który się zdecydujemy, istotne jest także to, jaki instalacje zostaną w nim wykonane. Można bowiem bez problemu zastosować w nich bardzo nowoczesne rozwiązania, dotyczące instalacji grzewczych czy innych, dzięki czemu koszty utrzymania domu będą znacznie niższe. Obecnie wielu projektantów udostępnia projekty domów tradycyjnych jako gotowe projekty domów. Dzięki temu klienci mogą je kupić znacznie taniej, co jest dla wielu osób bardzo wygodne. Obecnie bez problemu nawet w gotowych projektach domów można dokonać pewnych zmian, aby jak najbardziej spełniały one oczekiwania kupującego je klienta.

Read More

Domy z drewna znów popularne

Posted by on Mar 13, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Domy z drewna znów popularne została wyłączona

Domy z drewna znów popularne

Budownictwo szkieletowe jeszcze to niedawna nie cieszyło się z byt wielkim powodzeniem w naszym kraju. W zachodniej Europie budownictwo szkieletowe jest zdecydowanie bardziej popularne. W Polsce tradycja budowy domów drewnianych dopiero zaczyna się odradzać. Przybywa coraz więcej firm specjalizujących się w budowie domów drewnianych, coraz więcej inwestorów jest również zainteresowanych budownictwem domów z drewna. Całe szczęście dostęp do nowoczesnych technologii sprawił, że drewniane domy stają się coraz popularniejsze. Wpływ na popularność budownictwa drewnianego ma oczywiście również cena. Domy z drewna są coraz tańsze, coraz łatwiej i szybciej je postawić. Szacuje się, że w domu szkieletowym można zamieszkać nawet w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia budowy. Nie trzeba bowiem przerywać budowy na to by mokre elementy budynku mogły wyschnąć. W domach z drewna roboty mokre ograniczają się jedynie do wylania fundamentów. Wiele firm oferuje dom z drewna już gotowy. Wszystkie elementy konstrukcyjne tego typu domu produkowane są w fabryce. Dopiero na budowie poszczególne elementy domu łączy się w części, tworząc tym sposobem jedną całość. W między wiersze można też włożyć stwierdzenie, że drewno jest mało solidne. Dom drewniany ma taką samą żywotność jak dom murowany o tej samej powierzchni. Co najważniejsze domy z drewna o wiele łatwiej przebudować niż domy murowane. Należy również zauważyć, że domy z drewna w Polskiej tradycji architektonicznej stosowane są od dawna. Przed II wojną światową projekty domów klasycznych opierały się właśnie na konstrukcji drewnianej. Domy z drewna w polskiej architekturze nie stanowią więc żadnej nowości, to raczej powrót do korzeni.

Read More

Jak wybudować dom idealny?

Posted by on Mar 8, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Jak wybudować dom idealny? została wyłączona

Jak wybudować dom idealny?

Budowa domu nie jest łatwą sprawą. Przede wszystkim potrzebne są odpowiednie środki finansowe na kupno działki, zakup projektu domu i samą budowę. A wydatki nie są małe. Poza tym musimy dopasować projekt domu do naszych potrzeb i wymagań. Czy istnieje przepis na dom idealny?

Gdy już znajdziemy i kupimy wymarzony kawałek własnej ziemi, planujemy budowę domu. Biegamy od biura do biura architektonicznego, szukając odpowiedniego projektanta i projektu oraz liczymy pieniądze, jakie musimy wydać na załatwienie niezbędnych formalności. Nie ma optymalnego przepisu na idealny dom. Projekty domów mogą być albo bardzo dobre, albo złe. Dlatego, by wybrać ten właściwy i zgrać go odpowiednio z naszą działką, warto kierować się zdrowym rozsądkiem zarówno podczas kształtowania jego bryły jak i rozmieszczenia pomieszczeń, a wszelkie wzory i reguły traktować jedynie jako pomoc w pracach nad projektem. Nie mogą to być obowiązkowe wytyczne, bo można dojść do absurdalnych wniosków i w konsekwencji zamieszkać w domu, który nie będzie ani wygodny, ani estetyczny, a tylko zgodny z prawnymi wytycznymi czy aktualnie obowiązującą modą.

Przykładem uregulowań, które warto wykorzystać jest na pewno świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Jest to specjalny dokument, który określa wielkość zużycia energii w powiązaniu z ogrzewaniem, wentylacją, chłodzeniem i przygotowaniem ciepłej wody oraz oświetleniem. Powinno to pomóc w ocenie energochłonności domu. Energochłonność określa też wstępne koszty eksploatacji budynku. Decydując się na budowę domu musimy dostosować go do miejscowych przepisów, naszych potrzeb i budżetu, co wcale nie jest łatwe. Zdrowy rozsądek zapewni nam jednak dobry projekt domu.
Projekty domów jednorodzinnych powinny więc zawierać oszczędną, prostą konstrukcję i energooszczędne elementy. Wtedy dom będzie estetyczny, ponadczasowy i bardzo funkcjonalny.

Read More

Projekty domów, ich ceny oraz dostępność

Posted by on Mar 7, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Projekty domów, ich ceny oraz dostępność została wyłączona

Projekty domów, ich ceny oraz dostępność

Jeśli chcemy zbudować dom musimy najpierw mieć projekt domu. Projekty domów możemy znaleźć w różnych katalogach lub gazecie. Jeżeli w materiałach które pokazują projekty domów nie ma takiego, który byłby dla nas najodpowiedniejszy, to należy zgłosić się do dobrego projektanta który rozwiąże nasz problem i stworzy projekt naszego domu, taki o jakim sobie marzymy. Stworzenie takiego projektu niestety nie jest łatwe i wymaga precyzyjnych obliczeń, które są w stanie zrobić doświadczeni specjaliści. Trzeba wszystko powymierzać, na spokojnie wszystko przemyśleć i w tedy brać się do pracy. Jeśli projekt domu będzie stworzony na papierze to bez problemu zostanie stworzony na kawałku ziemi. Jest zaś pomiędzy tymi rzeczami kolosalna różnica, a mianowicie pieniądze. Stworzenie projektu domu przez projektanta wyniesie kilka tysięcy, a wybudowanie domu znacznie więcej. Ale jeśli chcemy mieć piękny dom musimy dołożyć wszelkich starań, aby to nam się udało i wtedy będziemy zadowoleni, a patrząc na swój dom będziemy wzdychać ze zdumienia. Jeżeli kogoś nie stać na to, aby zamówić projektowanie domu na indywidualne wykonanie, zawsze może skorzystać z tak zwanych gotowych projektów. Są one przede wszystkim znacznie tańsze, często o kilkadziesiąt procent w porównaniu do tych na indywidualne zamówienie. Poza tym projekty domów tego typu są dostępne niezwykle szybko, często wystarczy jedynie kilka dni, aby stać się ich właścicielem. Wystarczy jedynie wpłacić wskazaną sumę za projekt na konto biura, które go stworzyło, i czekać na jego przysłanie. Jeżeli zaś mamy takie biuro w najbliższej okolicy, wtedy taki właśnie projekt możemy dostać od razu. Obecnie bez problemu propozycje takich projektów można znaleźć na przykład w Internecie. Dostępne są tam nie tylko ich plany, ale bardzo często także wizualizacje trójwymiarowe, dzięki którym można o wiele lepiej zapoznać się z konkretnym modelem domu.

Read More

Nowoczesna klasyka

Posted by on Mar 7, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Nowoczesna klasyka została wyłączona

Nowoczesna klasyka

Domy nowoczesne biją prawdziwe rekordy popularności, zwłaszcza na nowo powstających osiedlach domów jednorodzinnych, a nawet osiedlach domów szeregowych. Prawdziwe zainteresowanie wzbudzają nie tylko same niezwykłe i szerokie możliwości zagospodarowania przestrzeni w swoim domostwie – domy nowoczesne nie wymagają od swoich przyszłych mieszkańców ścisłego i niemal konserwatywnego planowania przestrzennego w środku, jak i na zewnątrz. Bardzo ciekawe rozwiązania nowoczesnych domów, to także świetne możliwości łączenia kolorystycznego i mieszania ze sobą przeróżnych fasonów i stylów (co przecież jeszcze nawet kilka lat temu było niemal niedopuszczalne i stanowiło estetyczną gafę). Dzisiaj bardzo modny i lubiany jest ten rodzaj nowoczesności, który obfituje przede wszystkim w minimalizm, elegancję i estetykę, podszytą niemal ascetycznym podejściem do całości projektu. Domy nowoczesne jednak nie zawsze wyglądają tak, jak sobie to bardzo wiele osób wyobraża. Nie muszą to być wcale zimne i niemal pozbawione ciepła domowego bryły o neutralnych kolorach i szarych odcieniach. Domy nowoczesne mogą spokojnie wyglądać jak najzwyklejsze domostwa jednorodzinne, albo szeregowe, jednak po prostu zagospodarowane tak, że nie wyglądają jak typowe dla swojego okresu budowniczego budynki. Nowoczesność polega przede wszystkim w końcu na całości projektu, a nie jedynie na jego ostatecznym wyglądzie. Bardzo możliwe jest bowiem takie „zagranie” ze strony architekta, że dom o bardzo nowoczesnym wnętrzu, z zewnątrz będzie wyglądał jak najzwyklejszy szeregowiec, albo zwykła i niczym niewyróżniająca się na tle sąsiadów parterówka. Cała tajemnica nowoczesnego domu, to jego zagospodarowanie, awangardowe pomysły, wdrożone do codziennego użytkowania, a także niecodzienne łączenie fasonów, stylów, kolorów i wszelkich elementów, tworzących całość.

finanseporady.pl

Read More

Domy dla zamożnych

Posted by on Mar 6, 2014 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Domy dla zamożnych została wyłączona

Domy dla zamożnych

Liczba milionerów z roku na rok w naszym kraju rośnie. Większa ilość gotówki wiąże się z odpowiednim prestiżem. Osoby zamożne nie zadowolą się mieszkaniem w bloku z wielkiej płyty czy mieszkaniem w nowym budownictwie przeznaczonym dla średnio zarabiających Polaków. Swój statut majątkowy osoby zamożne będą chciały zaznaczyć odpowiednim mieszkaniem. Dlatego liczba nieruchomości luksusowych z roku na rok rośnie. Gdy mowa o budowie domu, to mamy tutaj na myśli prawdziwe wille z wszelkimi udogodnieniami. By dom mógł zasłużyć na miano domu luksusowego musi spełniać kilka kryteriów. Po pierwsze domy ekskluzywne muszą mieć odpowiednią powierzchnię. W chwili obecnej biura projektowe stawiają na przestrzeń. Dom luksusowy musi mieć więc spory metraż, musi sprawiać wrażenie niebywale przestronnego. Kolejnym ważnym parametrem jaki musi spełniać dom luksusowy jest lokalizacja. Dodajmy do tego, prestiżowa lokalizacja. Każde większe miasto polski dysponuje dzielnicami, które śmiało możemy nazwać dzielnicami luksusowymi. Ponadto każda z sypialni w domu luksusowym powinna mieć oddzielną łazienkę. Liczba udogodnień w takim domu musi być całkiem spora. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb inwestora. Co najważniejsze projekt domu luksusowego powinien posiadać odpowiedni standard wykończenia. Materiały zastosowane w tego typu budynku muszą być jak najwyższej jakości. Domy luksusowe to również domy oszczędzające energię. Duży nacisk każdy architekt powinien postawić na izolację termiczną budynku. Inwestorów z większym portfelem łatwiej bowiem nakłonić na zastosowanie nowoczesnych instalacji energooszczędnych. Wśród tych zastosować można wymienić na przykład pompy ciepła czy wentylacje z odzyskiem ciepła. Z całą pewnością projekty domów nowoczesnych różnią się od domów tradycyjnych.

Read More